Przenoszenie chorego przy pomocy dźwigu
Dźwig rehabilitacyjny służy do transportowania w obrębie pomieszczenia osób, które nie są w stanie poruszać się samodzielnie. Podnośniki mogą transportować chorego o masie do 150 kg. System mocowań i zapięć jest tak skonstruowany, aby chory podczas transportu mógł czuć się całkowicie bezpiecznie.
- W celu przeniesienia pacjenta, leżącego na łóżku, przy pomocy dźwigu układamy pacjenta, tak aby leżał do nas odwrócony tyłem.
- Następnie, złożone na pół nosidło układamy na łóżku za plecami pacjenta.
- Teraz należy odwrócić pacjenta na plecy. Następnie odwracamy pacjenta twarzą w naszą stronę, tak aby nosidło dobrze ułożyć pod pacjentem.
- Gdy uda się już rozłożyć nosidło, a pacjent leży na plecach podjeżdżamy dźwigiem i układamy ramiona wysięgnika dźwigu nad pacjentem.
- Teraz zapinamy nosidło do ramion wysięgnika i dokładnie sprawdzamy mocowania.
- Przy pomocy intuicyjnego pilota przenosimy pacjenta w wybrane miejsce w mieszkaniu na przykład na fotel lub wózek inwalidzki.
- W momencie, kiedy ułożymy chorego na fotelu możemy odpiąć zaczepy nosidła dźwigu i odstawić dźwig, tak aby nie przeszkadzał osobie przenoszonej.
- Kolejnym krokiem jest wyjęcie i odłożenie nosidła. Niezwykle ważnym jest by sprawdzić czy pacjent jest ułożony w prawidłowej, a zarazem wygodnej pozycji, tak aby nie było możliwe obsunięcie się z fotela.